Menu

Wycieczka do Biblioteki Miasta i Gminy Skoki

12.05 grupy "Krasnale" i "Misie" udały się do Biblioteki Miasta i Gminy Skoki na spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak autorką książek dla dzieci .

Spotkanie zorganizowano z okazji XIV edycji Tygodnia Bibliotek obchodzonej  pod hasłem "Biblioteka Oczywiście"!

 

Joanna Wachowiak zadebiutowała w 2013 roku tytułem"Opowiastki dla małych uszu".

W roku 2014"Kot kameleon"przyniósł jej nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku. Rok później"Historyjki dla małych uszu"zdobyły nagrodę jury konkursu organizowanego przez portal granice.pl i tytuł "Najlepszej książki na wiosnę" w kategorii utworów  dla najmłodszych. W 2016 r. otrzymała wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Pani Joanna jest również autorką magicznych i pełnych wyobraźni opowiadań:"O czym się nie śniło dorosłym", "Ja chyba śnię", "Bartek, Lenka i sny" oraz opowieści: "Baba Blaga " i "Ala Baba  i dwóch rozbójników".

      Pisarka w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom swoje książki, wykorzystując do tego elementy zabawy,  w których dzieci musiały wykazać się wyobraźnią i spostrzegawczością.

Dziękujemy bardzo pani E. Skrzypczak za zaproszenie, zorganizowanie tego spotkania oraz za książkę dla przedszkola "Opowiastki dla małych uszu" z dedykacją autorki i słodki poczęstunek.

powrót na górę