Menu

Wycieczka do „Rezerwatu Dębina”

Grupa Misiów, Wiewióreczek, Żabek i Jeżyków odwiedziła Rezerwat Dębina. Dzieci poznały znaczenie słowa „rezerwat”, dowiedziały się, że w rezerwacie można chodzić tylko wyznaczonymi trasami, nie wolno deptać roślinności, nie można zrywać kwiatków, ścinać drzew i wjeżdżać tam samochodem chyba, że ma się specjalne pozwolenie a to wszystko po to, by przyszłe pokolenia mogły zobaczyć naturalny las. Pani leśnik opowiedziała dzieciom o kwiatach i roślinach znajdujących się w lesie, wymieniła wraz z dziećmi owady i gady tam zamieszkujące a także ptaki, które można było usłyszeć w koronach drzew. Przedszkolaki widziały również pomnik przyrody jakim jest „Dąb Kornfanty”, miały okazję dowiedzieć się że liczy on ok. 300 lat i zrobić wraz z nim pamiątkowe zdjęcie. Następnie poznały znaczenie łąki i dowiedziały się jakie zwierzęta można na niej spotkać. Na zakończenie otrzymały od Pani Basi ołówki, które miały posłużyć im do naszkicowania komara. Wycieczkę uważamy za udana i posiadającą wiele walorów edukacyjnych.
Ostatnio zmienianywtorek, 06 czerwiec 2017 10:22
powrót na górę