Menu

Zajęcia biblioteczne zakończone w roku szkolnym 2016/17

Dnia 20.06.2017 r. dzieci 5-6letnie z grup Biedronki i Krasnale zakończyły cykliczne zajęcia biblioteczne w roku szkolnym 2016/2017. Przedszkolaki przypomniały sobie w formie prezentacji multimedialnej, co robiły w kolejnych miesiącach i czego się dowiedziały podczas spotkań w bibliotece. Na spotkaniu „Baśniowy świat” we wrześniu przypomniały sobie Dzień Postaci z Bajek. Podczas zajęć w październiku „Co robią drzewa jesienne” dowiedziały się o Dniu Drzewa. W listopadzie uczestniczyły w pogadance nt. „złoty deszcz”- Dzień Pluszowego Misia. Z okazji „Barbórki” odbyło się spotkanie w grudniu. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o pracy górnika. Podczas styczniowych zajęć pt. „Zimowe szaleństwa” dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznej zabawy zimową porą. Na zajęciach w lutym poświęconym kotom z okazji Dnia Kota, Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat w/w zwierząt. W marcu z okazji Dnia Wędkarza dzieci poszerzyły swoje wiadomości z zakresu wędkarstwa. Podczas zajęć multimedialnych w kwietniu „Dookoła wielkanocnego jajka” dzieci utrwaliły tradycje wielkanocne, oraz podczas pogadanki „Ptaki- dziwaki” okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków Przedszkolaki dowiedziały się o życiu i zwyczajach ptaków. Zaś, z okazji „Europa pełna baśni” podczas teatrali kukiełkowych dzieci oglądały przedstawienie „Koń, który mówi” Perralta Falado. Na koniec zwrócono uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji i wręczono Notatniki Miłośnika Biblioteki.

powrót na górę