przedszkole 6

URL strony:

Zakończenie roku 2016/2017

22 czerwca dzieci z grupy Krasnale i Muchomorki pożegnały przedszkole. Przedszkolaki zaprezentowały występy artystyczne i odebrały dyplomy, następnie każdy z nich skorzystały z atrakcji przygotowanych w ogrodzie przedszkolnym. Na naszych milusińskich czekały między innymi: dmuchany zamek, zjeżdżalnia oraz Klaun, a także słodki poczęstunek i ognisko. Wszyscy wspaniale się bawili i z pewnością długo będą wspominać ten dzień.

Grupa Biedronki na lodach

Dnia 21.06.2017 r. na zakończenie przedszkola dzieci z grupy Biedronki poszły się na lody. Każdy przedszkolak wybrał swój ulubiony smak loda i z apetytem go zjadł. Dzieci wiedzą, jak radzić sobie w ciepłe, upalne dni, oraz co należy pić i jeść celem schłodzenia swojego ciała.

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Super Wiewiórka”

Dnia 20.06.2017 r. Przedszkolaki z grup Biedronki i Krasnale razem ze swoimi paniami uczestniczyły w podsumowaniu projektu edukacyjnego „Super Wiewiórka”- przyjaciółka Oli i Kuba- PCK. Dzieci uświetniły to spotkanie krótkim występem artystycznym. Panie Wiesia i Gosia otrzymały podziękowania oraz statuetkę z rąk przedstawiciela Starostwa p. B. Linetty i prezesa PCK p. Maćkowiaka.

Zajęcia biblioteczne zakończone w roku szkolnym 2016/17

Dnia 20.06.2017 r. dzieci 5-6letnie z grup Biedronki i Krasnale zakończyły cykliczne zajęcia biblioteczne w roku szkolnym 2016/2017. Przedszkolaki przypomniały sobie w formie prezentacji multimedialnej, co robiły w kolejnych miesiącach i czego się dowiedziały podczas spotkań w bibliotece. Na spotkaniu „Baśniowy świat” we wrześniu przypomniały sobie Dzień Postaci z Bajek. Podczas zajęć w październiku „Co robią drzewa jesienne” dowiedziały się o Dniu Drzewa. W listopadzie uczestniczyły w pogadance nt. „złoty deszcz”- Dzień Pluszowego Misia. Z okazji „Barbórki” odbyło się spotkanie w grudniu. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o pracy górnika. Podczas styczniowych zajęć pt. „Zimowe szaleństwa” dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznej zabawy zimową porą. Na zajęciach w lutym poświęconym kotom z okazji Dnia Kota, Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat w/w zwierząt. W marcu z okazji Dnia Wędkarza dzieci poszerzyły swoje wiadomości z zakresu wędkarstwa. Podczas zajęć multimedialnych w kwietniu „Dookoła wielkanocnego jajka” dzieci utrwaliły tradycje wielkanocne, oraz podczas pogadanki „Ptaki- dziwaki” okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków Przedszkolaki dowiedziały się o życiu i zwyczajach ptaków. Zaś, z okazji „Europa pełna baśni” podczas teatrali kukiełkowych dzieci oglądały przedstawienie „Koń, który mówi” Perralta Falado. Na koniec zwrócono uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji i wręczono Notatniki Miłośnika Biblioteki.

Subskrybuj to źródło RSS